تبلیغات
فقط و فقط سیروان و زانیار - زانیار در «برف روی كاج‌ها»پیمان معادی تركیب قابل قبولی از بازیگران سینما را برای حضور در نخستین فیلم سینمایی خود انتخاب كرد. او نقش اصلی كار را بر عهده مهناز افشار قرار داد كه همچنان یكی از بازیگران محبوب سینمای ایران است و این تركیب را با انتخاب ویشكا آسایش در نقش دوست شخصیت اصلی، حسین پاكدل در نقش همسر، حسن معجونی در نقش همسر دوست شخصیت اصلی و صابر ابر جوانی كه در محله فرصت آشنایی با شخصیت اصلی را به دست می‌آورد، تكمیل كرد. این فیلم دو نقش فرعی مهم نیز داشت؛ یكی دختری كه همسر شخصیت اصلی با او وارد رابطه‌یی می‌شود كه آناهیتا افشار این نقش را بازی كرد و حضور كوتاه او چندان در كار به خاطر نمی‌ماند، اما انتخاب زانیار خسروی به عنوان نامزد قبلی همین شخصیت موجب می‌شود كمتر كسی با وجود كوتاه بودن حضور او، این بازی را فراموش كند. خسروی كه پیش از این به عنوان چهره‌یی شناخته‌شده در حوزه موسیقی مطرح بود، این‌ بار به عنوان بازیگر مقابل دوربین قرار گرفت. ویژگی‌های شخصیتی كه زانیار آن را ایفا كرد، نیاز به نمایش تصویری از جوان عصیانگر این روزها با حركاتی تند و حالتی عصبی داشت كه او به خوبی از پس ایفای این نقش برآمد و حضور او به نقطه قوتی در فیلم تبدیل شد.

دو بار مواجهه این شخصیت با شخصیت اصلی داستان كافی است تا تماشاگر آن جوان عاصی پراضطراب را بعد از تماشای فیلم به خاطر بیاورد.

زانیار در گفت‌وگو با موسیقی ‌ما درباره این حضور و آشنایی‌اش با پیمان معادی اظهار داشت: «پیشنهاد بازی كردن من در این فیلم خیلی اتفاقی بود. من برای تماشای تئا‌تر «كالیگولا» رفته بودم ایرانشهر. دوستان من در این تئا‌تر بازی كرده بودند. تئا‌تر كه تمام شد، برای خداحافظی پیش صابر ابر و بقیه دوستان رفتیم كه ظاهرا آقای پیمان معادی هم در آن لحظه در اتاق پشت صحنه بودند و وقتی متوجه من شدند، از صابر ابر پرسیده بودند: «این كیه؟» كه صابر هم من را معرفی كرده بود و ایشان هم پسندیده بودند و پس از آن، جلسه‌یی گذاشتیم و توافقات خیلی زود صورت گرفت.» او تجربه نخستین بازی خود را نیز چنین تشریح كرد: «البته من از قبل به بازیگری خیلی علاقه‌مند بودم. اولین شرطم برای حضور در این فیلم هم این بود كه اصلا دوست ندارم نقش یك خواننده را ایفا كنم. برعكس همه كسانی كه از عالم صدا وارد سینما می‌شوند، من دوست داشتم وقتی وارد دنیای جدیدی می‌شوم، خودم را وارد آن دنیای جدید كنم نه شخصیت خواننده‌یی كه از قبل با من بوده. می‌خواستم خودم باشم و بازی كنم نه اینكه ادای یك خواننده را دربیاورم. درباره سوال‌تان هم باید بگویم اتفاقا به نظر من این اتفاق بیشتر از اینكه برای من یك ریسك باشد، برای آقای معادی ریسك بود كه من را انتخاب كرده بودند و به من میدان داده بودند. در حالی كه همه حاضران در این فیلم بازیگران حرفه‌یی بودند و فقط من تازه‌وارد بودم. هرچند من اعتماد به نفس خوبی پیدا كرده بودم و همه سعی‌ام این بود كه از این موقعیت به بهترین شكل ممكن استفاده كنم.»منبع :       روزنامه اعتماد

تاریخ : چهارشنبه 3 آبان 1391 | 04:36 ب.ظ | نویسنده : نازنین شریف زاده | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.